Bir necha kun oldin iste’molchilar tomonidan telegram kanallar shuningdek boshqa internet tarmoqlarida UzAuto Motorsning avtomobil modellari orasida oq rang ustunligi bo’yicha muhokama olib borilgandi.
UzAuto Motors
Ushbu muhokamada o’rtaga tashlangan savollardan “Nimaga ikki xil rangli avtomobil ishlab chiqarmaysiz?” muhim ahamiyat kasb etdi.
UzAuto Motors uchun iste’molchilarning fikri juda muhim. Mijozlar tomonidan keng qo’llab quvvatlanilgan ushbu taklif kompaniya tomonidan operativ tarzda ko’rib chiqildi. Va 22-sentyabr kuni UzAuto Motors rahbariyati blogger va avtomobil ishqibozlarini noodatiy dizayndagi Chevrolet Lacetti, Chevrolet Cobalt, Chevrolet Nexia, Chevrolet Spark modellari bilan tanishishga taklif qildi.
O'zgarishlar nafaqat kuzov rangiga, balki interyer dizayni, diska va logotiplarga ham ta'sir ko'rsatdi. Korpusdagi qarama-qarshi chiziqlar, avtomobil rangiga moslangan o’rindiq dizayni, qoraytirilgan oyna – bu o’zgarishlarning hammasi ham emas. Aslini olib qaraganda Lacetti, Cobalt, Nexia va Spark avtomobil modellarining tuning variant yaratildi.
Mavzuga befarq bo'lmagan 10 ga yaqin OAV vakillari va avtoblogerlar Asakadagi zavodga tashrif buyurish taklifiga javob berishdi.
Delegatsiya UzAuto Motors vakillari hamrohligida ertalab to'rtta avtomobilda Toshkentdan Andijonga jo’nab ketdi. Xavfsizlik choralari bo'yicha ko'rsatma-filmni tomosha qilib, tushlikdan so'ng, UzAuto Motors mehmonlari uchun ishlab chiqarish liniyalari bo'ylab ekskursiya o'tkazildi.
Avtomobillarni yig’ish sexi namoyish etildi. Jurnalistlar va bloggerlarni UzAuto Motors bosh direktori Bo Inge Andersson shaxsan o’zi kompaniyaning ko'rgazma zalida kutib oldi. Bosh direktor mehmonlarga ushbu mavzuga qiziqish bildirganliklari uchun minnatdorchilik bildirib, ko’rgazma zalida taqdim etilgan avtomobillar bilan tanishtirdi hamda journalist va blogerlarni qiziqtirgan bir qator savollarga javob berdi. Bo Inge ekskursantlardan ko’rganlari haqida o’z taasurotlarini bo’lishishlarini so’radi. Shuningdek, kompaniya rahbari iste’molchilarning sifatni yaxshilash hamda ushbu avtomobillarni rasmiylashtirish borasidagi xohish-istaklari haqida fikrlari muhimligini alohida ta’kidlab o’tdi.
Faol munozaradan so'ng bosh director mehmonlarga tashrif uchun minnatdorchilik bildirib, zavodda ishlab chiqarishning majburiy to'xtab qolganligidan so’ng ommabop modellar qayta ishlab chiqarilishi tiklanganini e'lon qildi.
Shuningdek, janob Andersson bunday uchrashuvlarni doimiy ravishda o'tkazish taklifini bildirdi. Mehmonlar bildirilgan taklifga ijobiy munosabat bildirib va umuman tuning qilingan avtomobillardan mamnun bo’lishdi.

UZAUTO MOTORS РАЗРАБАТЫВАЕТ ТЮНИНГ ПОПУЛЯРНЫХ МОДЕЛЕЙ АВТО
Некоторое время назад, в телеграм каналах, и других интернет ресурсах наши потребители обсуждали тему сильного преобладания белого цвета в модельном ряду UzAuto Motors.
Почему вы не делаете двухцветные автомобили? Этот вопрос был ключевым в этом обсуждении.
Наша компания оперативно отреагировала на эти пожелания. И уже 22 сентября руководство UzAuto Motors пригласило блогеров и автолюбителей ознакомится с необычно оформленным Chevrolet Lacetti, Chevrolet Cobalt, Chevrolet Nexia, Chevrolet Spark
UzAuto Motors
Изменения коснулись не только окраски кузова, но и внутреннего оформления, колесных дисков и логотипов. На кузовах появились контрастные полоски, дизайн кресел под цвет авто, тонированные стекла, литые диски – вот далеко не все изменения. По сути, получились тюнинговые варианты моделей Lacetti, Cobalt, Nexia и Spark.
На предложение посетить завод в Асаке откликнулось 10 не равнодушных к этой теме представителей СМИ и автоблогеров.
Утром на четырех авто, делегация в сопровождении представителей UzAuto Motors выехала из Ташкента. Прибыв на завод, посмотрев фильм-инструкцию по технике безопасности и пообедав, для гостей UzAuto Motors была проведена экскурсия по производственным линиям.
Были показаны различные цеха по сборке машин. В выставочном зале компании, журналистов и блогеров встретил Генеральный директор UzAuto Motors Бо Инге Андерссон. Он поблагодарил гостей за внимание к данной теме, ознакомил с новшествами выставленных в зале автомобилей и ответил на ряд вопросов. Бо Инге попросил экскурсантов вместе обсудить увиденное. Он так же отметил, что компания хочет знать пожелания потребителей по вопросам улучшения качества и оформления этих моделей авто.
После активного обсуждения Генеральный директор поблагодарил экскурсантов за визит и заявил о восстановлении производства популярных моделей, после вынужденной остановки завода.
Так же, мистер Андерссон выразил желание делать такие встречи на постоянной основе. После увиденного гости положительно отреагировали на это предложение и остались в целом довольны тюнингом автомобилей