UzAuto Motors Хоразмда илк бор бир ойда 6000 дона автомобиль ишлаб чиқарди
UzAuto Motors Хоразм вилояти филиалида амалга оширилган кенг кўламли модернизация ишлари натижасида 2019 йилнинг 10 ойида жами 48 214 дона автомобиль ишлаб чиқаришга эришди.
Октябрь ойида хоразмлик автомобилсозлар томонидан завод тарихида илк маротаба бир ойда 6000 дона автомобиль ишлаб чиқарилди.
Қайд этиш жоизки, Ўзбекистон Республикаси Президенти бундан бир йил олдин Хоразм вилоятига ташрифи чоғида автомобиль заводининг ишлаб чиқариш қувватини йилига 40 мингдан 60 минг донага кўпайтиришни топширган эди.
UzAuto Motors компаниясининг Питнакдаги (Хоразм вилояти) заводи 2014 йилнинг январь ойида ишга туширилган бўлиб, унда Damas ва Labo моделлари ишлаб чиқарилади.

UzAuto Motors в Хорезме впервые выпустил 6000 автомобилей в месяц
Хорезмский филиал UzAuto Motors в результате проведенных работ по модернизации мощностей за 10 месяцев 2019 года произвел 48 214 единиц автомобилей.
Только в октябре хорезмские автомобилестроители впервые за всю историю завода выпустили 6000 автомобилей.
Стоит отметить, что ровно год назад в ходе визита Президент Республики Узбекистан в Хорезмскую область дал поручение довести увеличить мощность автомобильного завода с 40 до 60 тысяч автомобилей в год.
Автомобильный завод UzAuto Motors в Питнаке (Хорезмская область) был открыт в январе 2014 года. На заводе производятся модели Damas и Labo.