Hozirgi davrda o’zbek ayoli har sohada peshqadam. Uning mavqei, jamiyatda tutgan o’rni har qachongidan yuksaldi. Albatta, ayolning mavqei bilan birga, uning mas’uliyati ham ortib bormoqda. U o’z ustida ishlab, yurt ravnaqiga munosib hissa qo’shish bilan birga, o’z hayotini yanada farovon bo’lishiga intilayapti. Ayniqsa, avtomobil ishlab chiqarish sanoatida erkaklar bilan yelkama-yelka turib ishlash juda katta mas’uliyat va matonat talab qiladi. UzAuto Motors kompaniyasida ayollar o’z vazifalariga sidqidildan yondashib, intiluvchanliklari, tashabbuskorliklari bilan oldingi saflarda bormoqdalar.
Dildora Abduraxmonova (Axmadaliyeva) ham UzAuto Motors avtozavodida salkam 18 yildan buyon faoliyat yuritib kelmoqda. Bu paytga qadar Andijon viloyat xotin-qizlar qo’mitasi mutaxassisi, so’ngra O’zXDP viloyat Kengashida sho’ba rahbari bo’lib ishlagan.
Ayni kunda UzAuto Motors kompaniyasi “Global xarid qilish” boshqarmasida menejer lavozimida faoliyat olib bormoqda. U asosan ijro intizomini nazorat qilish bilan shug’ullanadi, hujjatlar bilan ishlaydi.  O’zbekiston Respublikasi Prezidenti farmoniga ko’ra, 2017-yil “O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga 25 yil” esdalik nishoni hamda 2022-yil “O’zbekiston Respublikasi konstitutsiyasining 30 yilligi” ko’krak nishoni sohibasi, ikki farzandning mehribon onasi. Ham ishda, ham oilada o’z vazifasini a’lo darajada bajaradi. O’zi sevgan kasbi bilan shug’ullanib, jamiyatda hurmat qozonib kelmoqda.
Dildora opa ish faoliyati haqida gapirar ekan, “Ish faoliyatimni asosan global xarid qilish boshqarmasida olib borganligim uchun, bu yerda men turli xil millat vakillari, yetkazib beruvchilar bilan muloqot qilaman. Ularning ish olib borish uslublari, tartiblari, dunyo miqyosida qo’llanilayotgan yangi texnologiyalar, yangiliklar bilan tanishaman, o’rganaman, tarjiba almashib malakamni oshirib boraman. Bundan tashqari ularning madaniyati, urf-odatlari va qiziqishlarini o’rganaman”– deya ta’kidladi.
Inson borki, hamisha yaxshi niyat ila yashaydi. Ezgu maqsadlari, orzu-istaklarini ro’yobga chiqarish uchun yelib-yuguradi, mehnat qiladi, qiyinchiliklarni yengib o’tadi. Albatta, bularning barchasiga agarda oilada ahillik, hamjihatlik bo’lsa erishish mumkin. Ana shunday muvaffaqiyatlarning asosi, albatta, insonning sabri, irodasi hisoblanadi. Buning uchun turmush o’rtog’idan cheksiz minnatdor ekanligini bildiradi u.
UzAuto Motors -mening faxrim, cheksiz minnatdorchiligim sababchisi, g’ururim va ertangi kunga ishonch bergan makonim, sevimli kompaniyamdir! –– deydi Dildora Abduraxmonova.
Tinib-tinchimas qahramonimiz asosiy ishidan tashqari, bo’sh vaqtlarida oilasi davrasida bo’lishni yaxshi ko’radi. Qolaversa, mahallada bo’ladigan tadbirlarda ham faol qatnashadi.
Har qanday qilingan mehnatning, mashaqqatning rohati, mukofoti bo’ladi, deganlari bejiz emas. Kasbini hayotining bir bo’lagi deb bilgan Dildora opa “O’zavtosanoat” AJ va korxona rahbariyati shuningdek, kasaba uyushmasi qo’mitasi tomonidan bir necha bor faxriy yorliqlar, esdalik sovg’alar bilan taqdirlangan.
“Kelajakda farzandlarim kamolini ko’rish, zavodimiz yanada ravnaq topishi uchun o’z hissamni qo’shishni istayman. Qolaversa, kompaniyaga jalb etilayotgan yosh mutaxassislarga o’z tajribam bilan o’rtoqlashmoqchiman. Men ularga o’z ustida yanada ko’proq ishlashlarini, doimo harakatda bo’lib izlanishlari va albatta, mehnatlari, yutuqlari bilan O’zbekistonimiz va kompaniyamiz nomini dunyoga tanitishlarini tilab qolaman” – deya Dildora opa suhbatni yakunlaydi.

Прекрасная половина UzAuto Motors Дилдора Абдурахмонова: "UzAuto Motors - это моя гордость и место веры в завтрашний день"
В современном мире женщины Узбекистана активно развиваются во всех сферах деятельности и их влияние в обществе постоянно растут. Конечно же, вместе с позицией женщины растет и ее ответственность. Работа в производстве автомобилей требует особенной ответственности и профессионализма.
В компании UzAuto Motors женщины выполняют свои обязанности с большим усердием, их преданность, настойчивость и инициативность позволяют им занимать ведущие позиции в компании.
Дилдора Абдурахмонова (Ахмадалиева) работает на заводе UzAuto Motors уже более 18 лет. До этого она работала специалистом в Андижанском областном женском комитете, а затем возглавляла отдел областного совета Народно-демократической партии Узбекистана.
Сейчас Дилдора Абдурахмонова занимает должность менеджера в отделе Глобальных закупок UzAuto Motors. Ее основная задача - контроль над выполнением исполнительных обязанностей, а также работа с документами. Согласно Указам Президента Республики Узбекистан прекрасная мать двух детей Дилдора Абдурахмонова удостоена рядом государственных наград - памятными знаками к 25 и 30-летию Конституции Республики Узбекистан. Она отлично справляется со всеми задачами как на работе, так и в семье, что вызывают всеобщее уважение в обществе.
Говоря о своей рабочей деятельности, Дилдора говорит: «Из-за того, что моя трудовая деятельность в значительной степени связана с глобальными закупками, я имею возможность общаться с представителями поставщиков из разных стран. Я учусь у них, знакомлюсь с методами их работы, новыми технологиями, новостями, и, конечно же, изучаю их культуру, обычаи и интересы».
Всякий успех в жизни приходит тем, кто всегда остается добросердечным. Они работают упорно, чтобы достичь своих целей и мечтаний. Конечно, поддержка семьи и близких играет большую роль в достижении всех этих целей. Но ключ к этим успехам, безусловно, в терпении и решимости человека. Дилдора подчеркивает свою благодарность своей семье за поддержку на ее пути к успеху.
«UzAuto Motors - моя гордость, источник бесконечной благодарности, мое вдохновение и любимая компания!» - говорит Дилдора Абдурахмонова.
Истории наших героев, безусловно, мотивируют нас не только на работе, но и в свободное время в кругу семьи. И, конечно, они не устают участвовать в мероприятиях, проводимых в местности.
Любой труд будет вознагражден, и эти награды неизбежны. Дилдора считает свою профессию неотъемлемой частью своей жизни, за что была отмечена множеством наград от руководства АО «Узавтосаноат» UzAuto Motors.
«В будущем я хочу стать свидетелем успехов моих детей, а также внести свой вклад в развитие нашего завода и поделиться своим опытом с молодыми специалистами, привлекаемыми в компанию. Я хочу помочь им развиваться, следить за их успехами и, конечно же, продвигать имя нашей страны и компании на самом высоком уровне», - заключает Дилдора.